20 lutego 2014

GADŻETY PODRÓŻNIKA - kubek aluminiowy i grzałka

Skoro jesteśmy w temacie gadżetów przydatnych na zimowych wyjazdach, przedstawiam Wam kolejne dwa produkty, które podczas naszych ostatnich wyjazdów przeżywają swoje drugie życie: kubek aluminiowy i grzałka, komplet niczym z PRL-u ;) Mogłoby się wydawać po co w XXI wieku używać takich przestarzałych wynalazków, przecież są nowoczesne kubki na USB, czajniki elektryczne i po prostu - restauracje, dlaczego by nie skorzystać ze współczesnych dobrodziejstw... odpowiedź jest prosta, najzwyklejsza grzałka jest niezawodna, w każdych warunkach. Potrzebne jest tylko gniazdko elektryczne i po chwili możemy delektować się ciepłą herbatą, czy innym "posiłkiem". 

Kupując grzałkę zwróćcie uwagę, żeby miała cienką wtyczkę, dzięki temu będzie można z niej korzystać bez przełączek. Jeżeli będzie używać jej wraz z termosem warto wcześniej sprawdzić, czy grzałka mieści się do termosu, mi się to wydawało oczywiste, a jak się okazuje, wcale takie nie jest ;) nasza grzałka nie mieści się do mojego super ekstra uroczego termosu i herbatę najpierw muszę zrobić w kubku, a potem dopiero przelać do termosu. Swoją drogą i tak uważam, że jest to lepszy sposób, niż gotowanie wody bezpośrednio w termosie, z tego względu, że w kubku woda zagotuje się cała i nie będzie problemu z zaparzeniem herbaty.

Grzałkę można przewozić w bagażu podręcznym.Od jak dawna korzystam:
od kilku wyjazdów
Czy będę korzystać dalej: z pewnością tak
Typ wyjazdu: wyjazd zimowy, objazdówka, spanie na lotnisku


Gdzie kupić: supermarket, sklep z drobnym AGD, sklep turystyczny, allegro, bazarek
Cena: kubek od 3,50zł; grzałka od 12,00zł


Zalety:
 • niezawodność
 • szybkość zagotowywania wody
 • możliwość przewożenia w bagażu podręcznym
 • cena

Wady:
 • PRL-owy design ;)

3 komentarze:

 1. Grzałka jest przydatna, tylko, że trzeba też mieć dostęp do prądu, a czasami i tego brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytając Twojego bloga postanowiłem kupić grzałkę - widzę, że mam taką samą jak Twoja - na Allegro za 3 PLN - wyprodukowana, uwaga....w Dagestanie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdury piszesz...nie wyprodukowana w Dagestanie, tylko w P.R.C...chinach

   Usuń