31 grudnia 2014

Podsumowanie 2014 & życzenia noworoczne

Koniec roku to taki magiczny czas, który składania mnie do przemyśleń jaki był, co udało się zrealizować i co dobrego może przynieść kolejny. 2014 był dla mnie wyjątkowy. Mimo, wielkich planów i chęci, podróżniczo okazał się nie być tak fascynujący jak poprzedni, chociaż udało się odkryć kilka podróżniczych perełek :) Statystycznie 2014 również wypada nieco "słabiej" od poprzedniego, jednak śmiało mogę powiedzieć, że był to rok spełniających się marzeń.. i właśnie w tym roku rozpoczęła się nasza podróż życia, pełna wyzwań oraz wzruszających momentów.

W roku 2014 odbyliśmy 13 lotów, pokonując łącznie 17 127km, co daje prawie 30h w powietrzu. Dodatkowo dwukrotnie korzystaliśmy z oferty Simple Express odwiedzając sąsiadującą Litwę. Byliśmy na 4 jednodniówkach, dwa razy spaliśmy na lotnisku, odkrywaliśmy nieodkrytą Gruzję, spędziliśmy pierwszy dzień wiosny w pysznej Bolonii i zrealizowaliśmy dwa punkty z podróżniczej listy marzeń :) 

Miejscami, które mieliśmy zaplanowane i dopięte prawie na ostatni guzik, ale do których nie udało się dotrzeć są: Indie przez Goa po Radżahstan, Stavanger survivalowo, Eindhoven, bo bardzo kibicowałam Holandii podczas Mundialu.. Do wszystkich tych miejsc jeszcze polecimy!
 
Skorzystałam z nowych linii lotniczych:
Lufthansa, Turkish Airlines

Zwiedziłam nowe kraje:
Gruzja, Turcja, Finlandia, Estonia

Miejscem, które zrobiło na mnie największe wrażenie była Gruzja, a miejscem, do którego chciałabym jeszcze wrócić jest.. a jakże - Gruzja! ;)

Najbardziej wzruszającym momentem 2014 roku było:
zobaczenie małego bijącego serduszka na monitorze USG - mój Bąbel.

Rok 2015 będzie jeszcze większą niespodzianką :) na chwilę obecną nie planujemy nic, czas pokaże co życie (i promocje ;) ) przyniosą. Wiosną zawita u nas nowy, najmłodszy podróżnik, chcielibyśmy jak najszybciej pokazać mu, że podróżowanie jest fajne!

Życzę Wam, aby nadchodzący rok 2015 był TYM wyjątkowym rokiem, kiedy spełnią się Wasze marzenia, te podróżnicze, ale również prywatne, małe i duże, łatwe i trudne do spełnienia, po prostu wszystkie!

Marta

11 komentarzy:

 1. My życzymy aby Bąbel z uśmiechem na twarzy przyszedł na świat i szybko wyruszył z Wami w nieznane. W przyszłym roku rzeczywiście zacznie się Wasza najważniejsza podróż i gwarantuję, że będzie ona najpiękniejsza ze wszystkich :) Dźwięk bijącego serduszka, pierwsze usg to cudowne momenty, których będzie coraz więcej i więcej :) Szczęśliwego Nowego Roku !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje! i nie ukrywam, że w dużej dzięki Wam jestem przekonana, że podróżowanie z dzieckiem jest możliwe :)

   Usuń
  2. Dziękuję :) Już niedługo sami się przekonacie, że chcieć to móc :) Dziecko szybko zaraża się pasjami rodziców :)

   Usuń
 2. Marta, to będzie wspaniały rok! Świetne podsumowanie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to był świetny rok :) trochę szkoda nieodbytych podróży, ale wszystko przed nami :D wiercący się Bąbel w brzuchu rekompensuje wszystko :))

   Usuń
 3. radości i szczęścia do potęgi trzeciej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęśliwego Nowego Roku i pięknych przygód z Bąblem :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. szczesliwego nowego roku! oby 2015 byl pelen jeszcze ciekawszych przygod.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyjemne miejsce. Będe wpadać częściej. Wszystkiego dobrego w nowym roku :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ahh cudowne miejsca, fantastyczne podróże. Mam nadzieję, że 2015 przyniesie Ci jeszcze więcej przygód!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pewna, że będzie z niego słynny podróżnik :) Gratuluję z całego serca :) I bardzo się cieszę,że będę mogła podpatrywać wasze przygody już w 3 :) Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń