17 maja 2016

Sliema - promenadą z St. Julian's

Będąc na Malcie 4dni zdecydowaliśmy się zarezerwować nocleg w Sliemie, typowo wypoczynkowej miejscowości z mnóstwem hoteli, długą promenadą i szerokimi plażami, niestety dla nas - kamienistymi. Niestety, ponieważ wieźliśmy ze sobą w bagażu podręcznym wiaderko i łopatkę dla najmłodszego ;) mimo to, miejsce okazało się idealne na nasz krótki wypoczynek.
Główną atrakcją Sliemy z pewnością jest przepiękny widok na Vallettę, o którym wspominałam w poprzednim poście. Widok przepiękny, z hotelu niedaleko, dlatego wracaliśmy w to miejsce kilkukrotnie. Warto :)Spod Sliema Ferries gdzie cumują łódki oraz prom z Valletty bardzo łatwo dostać się ulicą Triq Sant' Antonin na przeciwną stronę cypla. Wyjdziemy na wprost dużego placu zabaw, przystosowanego dla dzieci w każdym wieku. Huśtawki, zjeżdżalnie, pająki do wspinaczki pochłoną każdego malucha i dostarczą świetnej rozrywki. Wszystkie place zabaw jakie widzieliśmy na Malcie wyłożone są specjalnym miękkim podłożem, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla brzdąców stawiających pierwsze kroki.

Stąd też możemy udać się na spokojny spacer szeroką promenadą, aż do St. Julian's. Wierząc google.maps promenada ma prawie 3,5km, znajdują się na niej liczne restauracje i kluby. Są liczne ławeczki, na których możemy odpocząć, lub po prostu popatrzeć na morze :) Dla miłośników kotów też coś się znajdzie, koci park, a w nim wielu uroczych mieszkańców.Promenada prowadzi do St. Julian's, a dokładnie do Spinola Bay, dawnego portu rybackiego, gdzie widzieliśmy nasze pierwsze luzzu na Malcie. Wszystko na tle nowoczenych apartamentowców i kolejnych hoteli.2 komentarze:

 1. Malta jest cudowna, ale to na Was patrzy się z ogromną przyjemnością.
  Fajnie, że zabieracie ze sobą dzieciaczka, zaszczepiając mu bakcyla podróży.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Maria! dziękuje za komentarz i za odwiedziny :) również pozdrawiam i ... uciekam do Ciebie czytać o Bałkanach! M.

   Usuń