24 marca 2017

POLANA LIPKÓW, czyli pomysł na wypad za miasto

Przyszła wiosna, na dworze coraz cieplej, a my szukamy okazji i miejsca, gdzie można by się wybrać, żeby aktywnie spędzić czas.

Polana Lipków, bo ją chciałabym Wam dzisiaj przedstawić, nie jest naszym nowym odkryciem. Z uwagi na to, że znajduje się w moich rodzinnych stronach zaglądamy na nią często i bardzo lubimy, ale jak się okazuje jeszcze nie wszyscy o niej słyszeli. Myślę, że warto nadrobić braki :)
Polana Lipków to teren rekreacyjny znajdujący się w miejscowości Lipków w gminie Babice Stare, ok 10km na zachód od Warszawy. Położona na terenie Kampinowskiego Parku Narodowego ma do zaoferowania nie tylko duży plac zabaw podzielony na strefę dla maluchów i starszych dzieci, ale to przede wszystkim miejsce, gdzie możemy spędzić czas na świeżym powietrzu, czy zorganizować rodzinny piknik. Do dyspozycji są zadaszone wiaty z ławkami i stołami oraz murowane grille i miejsca na ognisko. Można wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną po Kampinosie, albo na spacer po Puszczy. 

Jedyne czego mi brakowało na terenie Polany to niewielki sklepik.

JAK DOJECHAĆ?
Na Polanę Lipków można dojechać samochodem, przed polaną znajduje się duży parking, jednak przy ładniej pogodzie w weekend trudno o wolne miejsca. Alternatywą jest komunikacja miejska i autobus 714 odjeżdżający z pętli Os. Górczewska. Jadąc na Polanę należy wysiąść na przystanku końcowym Lipków - Muzeum i kierować się w stronę kościoła. Polana znajdują się za kościołem, ok 500m od przystanku.

Najatrakcyjniejszą formą dojazdu wydaje się być rower. W pobliżu Polany przebiega kampinoski szlak rowerowy, co w praktyce wygląda tak, że od Warszawy do Babic/ Zielonek w zależności, którą drogą się jedzie prowadzi nas ścieżka rowerowa połączona z chodnikiem dla pieszych. Fajnie, że jest, bo ul. Warszawska jest bardzo ruchliwą ulicą, jednak dużym minusem są występujące na niej podjazdy do posesji. Od Babic ulice wprawdzie są mniej ruchliwe, ale ścieżki rowerowe niestety się kończą. Warto mieć to na uwadze wybierając się wycieczkę z dzieckiem.


PODSUMOWANIE
Polana jest fajną opcją na spędzenie aktywnego weekendu i skorzystaniu z ładnej pogody. Jak we wszystkim znajdą się zwolennicy i przeciwnicy, ja osobiście lubię i jestem wdzięczna za każdą inicjatywę, która chociaż na trochę wyciągnie dzieciaki z domu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz