10 sierpnia 2017

Flagi Państwowe i Poznaj Europę wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej

Nie da się ukryć, że największą miłością Mikołaja są flagi. Pod każdą postacią. Nie przepuści żadnej ;) Dlatego, kiedy w sklepie zobaczył książeczki z serii "Domowa szkoła" było pewne, że będziemy musieli je kupić. I bardzo dobrze! bo to na prawdę ciekawe i wartościowe materiały, które zaciekawią zarówno dziecko jak i dorosłego.

Zgodnie z zaleceniami wydawnictwa seria "Domowa szkoła" skierowana jest dla dzieci w wieku 6-9 lat. Nie uważam, żeby młodsze dzieci nie mogły z nich korzystać. Posiadamy dwie, które najbardziej zainteresowały Mikołaja (2,5lat) - Flagi Państwowe oraz Poznaj Europę. Obie wydane w bardzo atrakcyjny sposób, z naklejkami, które dzieci uwielbiają, stały się ulubionymi książeczkami od pierwszego wejrzenia ;) Książeczka do ćwiczeń w cenie poniżej 10pln, takie lubię najbardziej :) zajmują dziecko na kilka chwil, nie szkoda na nich pracować, a jak zajdzie potrzeba można kupić więcej!


Flagi Państwowe  wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej
Książeczka omawia temat wybranych flag z całego świata, nie tylko tych popularnych i powszechnych, co uważam za duży plus. Każda flaga występuje w formie kolorowanki, oraz jaki naklejka, będąca wzorem do kolorowania. Do każdej z flag przypisane są ciekawostki na jej temat. W książeczce jest też kilka zadań do rozwiązania.

Flagi + naklejki + kolorowanka to zestaw idealny dla mojego dwulatka! Maluchy z pewnością nie będą się nudzić z tą książeczką :)
Poznaj Europę wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej
Druga pozycja jaką posiadamy z serii "Domowa szkoła" to pozycja zdecydowanie dla starszych dzieci, być może nawet jak sugeruje wydawca dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym ;) W tej książeczkę również jest dużo naklejek, ale jeszcze więcej zadań, rebusów oraz pisania i czytania. Jest dużo informacji o Unii Europejskiej, są flagi, ale również stroje ludowe, regionalne potrawy, a nawet nieskomplikowana gra planszowa.

Bardzo fajna pozycja, zostawiamy ją na później! :)

2 komentarze:

  1. Zna się Chłopak na rzeczy :-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. o tak, flagi największa pasja :) do tego stopnia, że i my musieliśmy zacząć kolekcjonować ;) pozdrawiamy!

      Usuń