28 listopada 2017

Super Wings - książeczki dla małych podróżników

W nasze ręce niedawno trafiły książki z bohaterami bajki Super Wings. Serial ten to nowość w polskiej telewizji. Głównymi bohaterami są małe samoloty Dżetek oraz jego przyjaciele – Frunia, Lotek i Śrubek, które odwiedzają dzieci na całym świcie, doręczając im paczki. W paczkach znajdują się prezenty pozwalające spełniać marzenia, znalazły się w nich sportowe buty dla dziewczynki z Kenii, która właśnie ma wystartować w wyścigu, czy latarka na przyjęcie duchów w Rumunii. Każdy odcinek poświęcony jest innemu krajowi, a to, co uważam za najfajniejsze - oprócz przygód głównych bohaterów - poznajemy ciekawostki z różnych rejonów świata i ich lokalizację na mapie. Świetnym uzupełnieniem bajki są książki z bohaterami serii Super Wings wydawnictwa AMEET.Kartonowa książka z rymowankami to idealna pozycja dla najmłodszych podróżników. Na każdej ze stron bohaterowie bajki Super Wings zabiorą nas do innego kraju, a dzięki wesołym wierszykom dowiemy się kilku ciekawostek o różnych miejscach na świecie.. Herbatka w Anglii, palące słońce w Maroko, karnawał w Wenecji… to tylko niektóre z przygód, jakie na nas czekają. Całość zdobią barwne ilustracje.Kolejna propozycja z serii Super Wings przeznaczona jest dla nieco starszych odkrywców. „Atlas. Kto lata dookoła świata?” to opisy aż 40 państw z różnych kontynentów wraz z ciekawostkami geograficznymi oraz ilustracjami, które w barwny sposób pokazują jak wyglądają miejsca w różnych zakątkach świata. Na każdej stronie znajduje się również minisłowniczek, dzięki któremu poznajemy słówko lub prosty zwrot w danym języku oraz wizerunek dziecka z charakterystycznymi elementami stroju. Książka jest więc też bardzo pomocna przy rozmowach o różnicach kulturowych oraz różnicach w wyglądzie ludzi mieszkających na świecie.

Lubię, kiedy w atlasach są opisane niezbyt popularne kraje, bo oprócz Francji, Meksyku czy Chin jest wiele fascynujących miejsc, o których warto wspominać. W ”Atlasie” Super Wings oprócz popularnych miejsc znajdziemy ciekawostki na temat Bangladeszu, Grenlandii, Kongo czy Zimbabwe. Jest także często pomijana w publikacjach Polska. Brawo!


Jednym z ulubionych państw Mikołaja jest Jamajka. Na wycieczkę do tego kraju  codziennie wrzuca po jednej monecie do skarbonki. Z „Atlasu” dowiedzieliśmy się, że popularną zabawą na Jamajce jest gra w domino, a „czuję się świetnie" to w języku jamajskim „Mi irie!" Mam nadzieję, że niedługo przekonamy się o tym osobiście ;)

Świetną sprawą, którą znajdziecie w „Atlasie”, a którą kochają wszystkie dzieci są... naklejki! Naklejki różnych charakterystycznych rzeczy z danego kraju oraz flag każdego z omawianych państw. Chyba nie muszę mówić jaka była radość Młodego :) W środku znajdują się również dwie rozkładane mapy. Jedna przedstawiająca kolorowe kontynenty, druga z zaznaczonymi na mapie świata państwami omówionymi w ”Atlasie”.

Bardzo udana publikacja :)

4 komentarze:

  1. Dzięki za podpowiedź (co kupić na prezent) :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten atlas jest świetny, mój syn dostał na prezent i co wieczór chce bym z nim go oglądała.

    OdpowiedzUsuń